18.9 C
Ohrid
петок, септември 17, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Ќе испратам 3 возила и 15 пожарникари за Кочани.

Шилегов: Ќе испратам 3 возила и 15 пожарникари за Кочани.

Translate (Eng):[gtranslate]

Шилегов: 15 пожарникари и 3 возила се упатуваат да помогнат во Кочани
Петре Шилегов објави дека протипожарникарските служби на градот ќе помогнат во гасењето на пожарот во Кочани.
-Во моментов 3 екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје (15 пожарникари и 3 возила) се упатуваат да помогнат на граѓаните на Кочани и ќе се стават на располагање на тамошните служби. Во текот на денешниот ден, скопските пожарникари гасеа 9 пожари во Скопје и скопско, а 2 екипи беа на испомош во Старо Нагоричане, информира Шилегов.
Тој упати апел до граѓаните внимателно да се однесуваат во овие топли денови.

РЕКЛАМА
- Реклами -