18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија За Игор Џамбазов денес е еден од најтажните денови: Да беше жива...

За Игор Џамбазов денес е еден од најтажните денови: Да беше жива денес ќе наполнеше 79 години, мојата мајка, колешка и најдобра другарка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Актерот и шоумен Игор Џамбазов утрово преку Инстгаграм се потсети на неговата мајка, актерката АНче Џамбазова, на која денес и е роденден.


-Денес ќе наполнеше 79 години. Мојата мајка, колешка и најдобра другарка. Добредојде таго, напиша тој.

Анче почина на 30 септември во 1997 година, на 55 години. Родена е во 1942 госина, а почина од рак на белите дробови.

РЕКЛАМА

- Реклами -