5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Нова трагедија ги потресе Скопјани: Мајка која била претепана од својот син...

Нова трагедија ги потресе Скопјани: Мајка која била претепана од својот син починла во близина на Градска општа болница „8 Септември“

Translate (Eng):[gtranslate]

Од полициски службеници од СВР Скопје вчера бил лишен од слобода П.М.(36) од Скопје. Постапувајќи по пријава дека во близина на Градска општа болница „8 Септември“ била пронајдена почината В.М.(59) од Скопје, полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека околу 00.30 часот В.М. била пронајдена со повреди во с.Волково, по што била пренесена во Градска општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош, но самостојно ја напуштила болницата.

По преземени мерки било утврдено дека таа била физички малтретирана од синот П.М., но не сакала да пријави.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -