22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата пред неколку години им ги одзела крос моторите бидеќи не се...

Полицијата пред неколку години им ги одзела крос моторите бидеќи не се регистрирани, а сега ”истите тие моторџии” помогнаа во гасењето на пожарите !!

Пред две три години немаше ендуро клуб, имаше само група моторџии што возеа кросови по наште убави планини и не пречеа ниту пак го загрозуваа сообраќајот или па  нечиј живот.
Моторите на тие моторџии беа одземени од страна на полицијата запрени по пат кон планините затоа што не биле регистрирани, (тие мотори не подлежат на регистрација)
Во случајот со пожарот има ногу сведоци коку помогнаа тие моторџии, и недај боже ако треба повторно ќе помогнат во било каква ситуација…
Редно државните институции да помогнат на неколкуте моторџии и моторите повторно да им се вратат на сопствениците, а во иднина никој да нема право да им го попречи движењето на овие авантуристи и љубители на планините.Можно е да е слика од 1 лице, моторцикл и надворМожно е да е слика од оган, моторцикл и надвор

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...