27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаСветСе развеселил пукал со пиштол на свадба па го погодил колегата во...

Се развеселил пукал со пиштол на свадба па го погодил колегата во ПОЛОВИОТ ОРГАН

Во саботата околу 17 часот во Бугојно (БиХ) пред општинската зграда се случи несекојдневен настан . Имено маж со иницијали К.А. (39) пукал од огнено оружје на свадба пред општинската зграда. За време на пукањето тој случајно го застрелал својот колега од работа во половиот орган објавува Дневни аваз..

Х. Е. (50) се здобил со тешка повреда на гениталиите и бил опериран во болница во Травник и е надвор од животна опасност.

Добро информиран извор, кој бил на венчавката, рекол дека станува збор за непрофесионално ракување со оружјето, бидејќи К.А., најверојатно, имало куршум во цевката.

Наместо да се радува на венчавката, тој завршил кај дежурниот судија и се товари за предизвикување општа опасност и нанесување тешка телесна повреда.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...