20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСкандал: Младоженци од Тетово си направиле свадба, иако биле позитивни на ковид...

Скандал: Младоженци од Тетово си направиле свадба, иако биле позитивни на ковид 19

Младоженци од Тетово си направиле свадба иако двајцата и нивните семејства биле позитивни на брзите ковид тестови.

Тетовскиот доктор Илчо Ефкоски во фејсбук статус пишува дека зетот и невестата дошле да примат инфузии за да се освежат пред свадбата.

Од дома се напиле парацетамол и не му пријавиле на докторот дека имаат температура. Целата свадба си ја истерале со сите салтанати.

Дома направиле брзи ковид тестови, кои покажале дека сите во семејството се позитивни, ама не им поверувале на тестовите дека се точни, бидејќи самите си ги купиле во аптека.

Директорот на тетовската болница доктор Гзим Нуредини за Канал 5 директно не го потврдува случајот, но вели свадбите се главна причина за зголемиот број на пациенти на Инфективното одделение во Тетово, од 47 хоспитализирани мнозинството се на кислородна поддршка.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО