29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДОНАЦИЈА ОД ''КОЖУВЧАНКА'' ЗА ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА!

ДОНАЦИЈА ОД ”КОЖУВЧАНКА” ЗА ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА!

Со оглед на тешката ситуација во која што се наоѓа нашата држава изминативе денови со пожарите кои ја зафатија,
а особено се критични и загрозени подрачјата во Источна Македонија – Малешевијата,
нашата компанија имајќи предвид дека водата е еден од најбитните фактори во вакви или слични ситуации,
како за загрозените фамилии така и за сите оние кои што се вклучени во спасувачките акции и институции и обични граѓани, решивме да им испратиме донација со природна Изворска вода и минерална вода Кожувчанка.
Се надеваме дека оваа наша донација ќе им биде од помош на сите во кризниот регион и ќе им ја олесни работата барем за момент во овие тешки мигови. – изјавија од ”Кожувчанка”.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...