3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Македонија со лопати, Австрија со сателити и дронови: Погледнете како изгледа австрискиот...

Македонија со лопати, Австрија со сателити и дронови: Погледнете како изгледа австрискиот пожарникар

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија со лопати, трактори и по некој шмрк и хелихоптер спасува се’ што може да се спаси, Австрија со сателити, дронови, ГПС уреди и ултра модерна технологија гаси пожари

Доволен само еден поглед во само еден камион на австриските пожарникари за да му стане јасно дека сите противпожарни возила во Македонија немаат толку противпожарни црева колку што имаат Австријците во еден камион.

Целата репортажата е на ТВ 24.

РЕКЛАМА