20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСтојанче: Не верувам дека е украден моторот за дрва сечење, го имаат...

Стојанче: Не верувам дека е украден моторот за дрва сечење, го имаат некаде зафрлено, или загубен е во планина !!!

Утрово во медиумите се прошири веста дека од пожарникарите е украдена моторна пила. Ова прашање беше поставено на ЦУК на утринската средба со новинарите. Првиот човек на ЦУК, Стојанче Ангелов ги отфрли овие информации.

„Тоа е вулгаризирање. Прочитав на Фејсбук дека недостасувала една моторна пила.Таа може да е било каде зафрлена и изгубена. Не заборавајте дека се работеше за пожар, гореше оган на сите страни и не сакам ни да помислам дека некој украл моторна пила, која има вредност стотина евра“, рече Ангелов.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...