24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПо донесувањето на новите рестрикции Филипче се вратил на одмор во Грција

По донесувањето на новите рестрикции Филипче се вратил на одмор во Грција

Министерот за здравство Венко Филипче по увидот на состојбата со пожарите и новите рестрикции кои од понеделник стапуваат во сила се вратил во Грција за да го доврши одморот, објави „А1он“.

Тој за порталот изјавил дека вечерва се враќа, а од утре ќе биде во Скопје.

Како што пишува „А1он“ тоа значи дека министерот одморот го продолжил пред четири дена откако Владата по предлог на Комисијата за заразни болести изгласа нови рестриктивни мерки против коронавирусот, а тој одржа прес-конференција.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...