22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваПРЕТЕПАН ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА? (ФОТО)

ПРЕТЕПАН ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА? (ФОТО)

Италијанецот Дамијано Давид ја освои Европа на неодамна завршениот натпревар за песна на Евровизија, каде што го освои првото место со својот бенд. Сега тој загрижи многу обожаватели со фотографии на кои лицето му е целосно уништено.

Имено, музичарот ги објави своите фотографии на социјалните мрежи, на кои лицето му беше целосно изобличено.

Фановите веднаш се загрижија за него, сите мислеа дека некој го претепал. Бидејќи Дамијано е познат по своите ексцентрични изданија, имаше многумина кои мислеа дека тоа е дел од неговиот имиџ за нов проект.

Дамијано ниту ги негираше ниту ги потврди овие претчувства, но тој сигурно внесе вистинска конфузија и повторно привлече големо внимание.


ЛОКАЛНО

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...