Екс фудбалерот на Барселона: За две недели во Лидс научив повеќе отколку на „Камп ноу“

„За две недели во Лидс, научив повеќе отколку за две години во Барселона“ – младиот фудбалер со пофални зборови за неговиот нов клуб. Џуниор Фирпо, и покрај големиот број понуди, брзо се реши да замине во Лидс, како замена за македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој го даде својот потпис за Ал Ахли, Саудиска Арабија.

Јавноста коментира дека Фирпо со оваа изјава за Лидс, буквално ја „закопал“ Барселона.

„Ми кажаа се, како да постапам во секоја ситуација, навистина се внимава на секој детал“, изјави Фирпо.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here