22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаUncategorized @mkЕкс фудбалерот на Барселона: За две недели во Лидс научив повеќе отколку...

Екс фудбалерот на Барселона: За две недели во Лидс научив повеќе отколку на „Камп ноу“

„За две недели во Лидс, научив повеќе отколку за две години во Барселона“ – младиот фудбалер со пофални зборови за неговиот нов клуб. Џуниор Фирпо, и покрај големиот број понуди, брзо се реши да замине во Лидс, како замена за македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој го даде својот потпис за Ал Ахли, Саудиска Арабија.

Јавноста коментира дека Фирпо со оваа изјава за Лидс, буквално ја „закопал“ Барселона.

„Ми кажаа се, како да постапам во секоја ситуација, навистина се внимава на секој детал“, изјави Фирпо.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...