19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМинистерот Филипче се предомисли: И прележаните од коронавирус ќе може да...

Министерот Филипче се предомисли: И прележаните од коронавирус ќе може да седат на кафе, изјави Филипче

И прележаните од коронавирус ќе може да седат на кафе, изјави Филипче…
Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека и граѓаните кои прележале ковид, покрај тие што примиле најмалку една доза на вакцина, ќе може да влегуваат во затворени простории, одоносно да присуствуваат на настани на затворено.
-Со потврда за прележан ковид до 45 дена ќе може да се влегува, што е новина и дополнување на мерката, изјави министерот Филипче при неговата денешна посета на Охрид.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...