22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Беќаровски: Да се организира бесплатен концер со Цеца и Аца Лукас...

Д-р Беќаровски: Да се организира бесплатен концер со Цеца и Аца Лукас за сите што ќе се вакцинираат !!!

ТРИ “СТИМУЛАТИВНИ МЕРКИ” ЗА УСПЕШНА ВАКЦИНАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

■ 1. За сите граѓани на Македонија кои ќе ја завршат комплетната вакцинација од утре до 15 септември, владата да организира бесплатен “гала концерт” на 1 октомври со “мегаѕвездите” Цеца, Брена, Аца, Јелена, Адил, Џенан … (минимум 100.000 нововакцинирани)

■ 2. За сите кои комплетно ќе се вакцинираат до 15 септември, од 16 септември да се пушти специјален ТВ канал кој 24 часа ќе емитува најнови турски серии. (минимум 250.000 нововакцинирани домаќинки и пензионери)

■ 3. За сите преостанати, невакцинирани, годишна преплата во библиотека, како замена за нивната непрежалена кафеана.

#АјдеДаПробамеДаГиСтимулирамеНеДаГиСегрегираме

Се пошегува Д-р Нико Беќароски на  Фејзбук

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...