28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев до Димитров: Кога ќе го поништиме Преспанскиот договор, исто вака...

Апасиев до Димитров: Кога ќе го поништиме Преспанскиот договор, исто вака ќе те евакуираат како во Авганистан

Апасиев важи за човек кој не бира зборови и нема влакна на јазикот, и ги критикува многуимна политички субјекти, исто така е познат и на социјалните мрежи каде што го привлекува своето внимание.

Вака и Заев и Димитров ќе ги евакуираат ко ќе го поништуваме Преспанскиот договор. Напиша лидерот на Левица Димитар Апасиев.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...