29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабаваЗа евро повеќе пејачот Џани пиеше пиво од "смрден" чевел (ВИДЕО)

За евро повеќе пејачот Џани пиеше пиво од “смрден” чевел (ВИДЕО)

Јавна тајна е дека српската естрада, особено трубо фолкерите паѓаат ниско и прават сѐ само да извлечат што е можно поголем бакшиш од пијаните гости.

Еден од оние што можат да се закитат со најмногу вакви понижувања е турбо-фолкерот Радиша Трајковиќ – Џани.

Видео снимка од една веселба кружи по социјалните мрежи, а на неа се гледа како овој 48-годишен турбофолкер седи на земја среде локалот со пари пред себе и во рацете, додека пијаните гости му даваат да се напие нешто ни помалку ни повеќе од чевелот.

„И што велите, корона, децата не можат на училиште“, гласи во описот на објавеното видео.

Образот велат нема цена, но очигледно кога е во прашање српската турбо-фолк естрада сѐ има своја цена, а достоинството се голта за секое евро повеќе.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...