22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаСе исполнуваат „предвидувањата“: Малку остана од точките поради кои Заев е донесен

Се исполнуваат „предвидувањата“: Малку остана од точките поради кои Заев е донесен

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски во едно негово излагање „предвиде“ што ќе се случува откако СДСМ на чело со премиерот Зоран Заев ќе ја презеде власта.

1.Промена на името, на уставното име и идентитетот на македонскиот народ

2.Договор со Бугарија

3.Двојазичност со неуставен закон

4.Огромен број на мигранти од Африка и Азија на кои ќе им се даде трајно државјанство

5.Зголемување на даноците

6.Редефинирање на бракот

Твитерџија кој во минатото беше познат како критичар на Никола Груевски го сподели ова видео на социјалната мрежа. Се чини дека полека се исполнуваат сите точки поради кои Заев е на власт, според она за што предупредуваше Груевски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...