29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваСе одржа концерот на музичката ѕвезда Дино Мерлин, влезниците се продаваa по...

Се одржа концерот на музичката ѕвезда Дино Мерлин, влезниците се продаваa по цена од 2.500 евра.

Во Порто Монтегро јахт клубот, во Тиват, Црна Гора, се одржа спектакуларниот концерт на музичката ѕвезда Дино Мерлин, за кој се продаваа влезници по цена од 2.500 евра.

Иако кога беа објавени вртоглавите цени на влезниците, односно на пакетите со шише шампањ и ВИП софа за пет лица, јавноста беше во шок и прашуваше зар некој би издвоил сума од 2.500 евра за да присуствува на концерт, сепак истите биле распродадени за кратко време.

Од фотографиите и видео снимките кои се објавија по концертот, може да се види дека во ВИП делот помеѓу гостите има звучни имиња.

Тенисерот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се помеѓу најрасположените, актерката Марија Каран, кошаркарот Тадија Драгичевиќ, новинари и многу бизнисмени од регионот, биле дел од веројатно најскапиот музички настан на Балканот кој се случи ова лето.

За оние љубители на музичарот пак, кои се одлучиле за поевтина варијанта, се нудеа пакет влезници по цени од 850, 750 или 500 евра, во зависност од локацијата на коњопојот и избраното шише пијалок.

Мерлин (Ервин Делишхалидовиќ), важи за една од најголемите музички ѕвезди во регионот. Во Македонија за последен пат настапи на дочекот на новата 2020 година, на плоштадот во Скопје.

Пишува Вики Клинчарова- Извор Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...

Припадничките на АРМ рамо до рамо со своите колеги, вклучени во гаснење на пожарите

Припадници на Армијата и денеска остануваат ангажирани во гаснењето на пожарите кои беснеат во Македонија. -Рамноправно со своите колеги од вториот пешадиски баталјон, армиските припаднички...