19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаТалибанецот се налути зошто го споредувале со Љупчо Георгиевски

Талибанецот се налути зошто го споредувале со Љупчо Георгиевски

Главна вест деновиве која ја бранува јавноста е дека еден од талибанците личи на поранешниот премиер Љупчо Герогиевски.
Откако оваа вест стана вирална, а и сликата која ја покажува реалноста, се огласи и талибанецот.

Екипата на Кооперација стапи и во контакт со господинот од Авганистан, а еве што кажа тој.

“چطور این شماره را گرفتید؟ کی گفته بهم زنگ بزنی؟ آیا شما اینجا هستید تا در مورد من سوال کنید … Ааа, да бееее ми текна вие сте од Македонија. За оние мемињта прашувате што ме постирате сите периодов? Хаха, цепки се, да не пукнете ме изнасмеавте, хаха… Ама ипак, глупо е да ме споредуваат со некој си таму лик како Љубчо. Мислам ипак и ја имам емоции, не сакам да ме вреѓате. Ама дека се смешни… смешни сте, мора да признаам во вакви моменти добро ми дојде хуморот хаха. Фала многу, цареви сте! Се глеаме наскоро! Позз!”

Сепак, ова е сатира и не треба да се сфати сериозно.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...