20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколовски: Во политика мора да се влегува за да се служи на...

Николовски: Во политика мора да се влегува за да се служи на народот, а не за да се користат привилегии!

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски истакна дека во политика мора да се влегува за да се служи на народот, а не за да се користат привилегии!

„Се воведуваат нови, построги критериуми за членовите на управните и надзорните одбори
Се воведува целосна транспарентност во процесот на избор
Ова се само дел од придобивките од измените дополнувањата на Законот за јавни претпријатија.
Продолжуваме, отчетно и транспарентно, да ја водиме битката против корупцијата!“, истакна Николовски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...