19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНоси маска додека чека автобус а на протестите ја сечеше со ножици

Носи маска додека чека автобус а на протестите ја сечеше со ножици

Иако на протестите ја сечеше маската во знак на револт кон новите рестриктивни мерки, оваа жена беше забележана како носи маска додека чека автобус а сликата ја објави а1.он.

На протестот таа со ножици ја сечеше маската, а овој пат, на автобуската во скопската општина Карпош таа ја носеше на лице а ја спушти под брадата кога си купи сладолед.

На протестот гласно против мерките говореше Гордана Гоџо но не и оваа жена која се гледа дека иако на протестите беше демонстрант, таа ги почитува мерките.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...