19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаДарко Глишиќ по три години пак ќе игра за Вардар

Дарко Глишиќ по три години пак ќе игра за Вардар

Фудбалерот Дарко Глишиќ по три години пак ќе игра за Вардар. Левиот бек потпиша договор со клубот пред почетокот на сезоната во која Вардар ќе игра во втората лига.

Глишиќ го раскина договорот со Докса од Кипар, каде што играше лани и како слободен фудбалер се врати во матичниот клуб. 29-годишниот дефанзивец почна во Вардар во 2010 година, а потоа играше за овој клуб и од 2014 до 2018 година.

Во кариерата Глишиќ играше и за Олимпик Сараево, Скопје, Напредок, Тетекс, Динамо Тбилиси, Септември Софија, Арда, Шкупи и Докса.

Сезоната за Вардар во ВМФЛ ќе стартува пред крајот на овој месец.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...