19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаЗабаваЖена тврди дека е во брак со духот на Мајкл Џексон

Жена тврди дека е во брак со духот на Мајкл Џексон

Maјкл Џексон почина во јуни 2009 година, десет дена пред концертот како дел од повратната турнеја во лондонската О2 арена.

Но, неговиот дух не мирува ако ја прашате Американката Кетлин Робертс, која тврди дека се омажила за духот на починатиот крал на попот.

Кетлин, која за себе вели дека е реинкарнирана Мерилин Монро, сега укажува на поврзаност со друга почината славна личност. Имено, Американката тврди дека е во брак со духот на Мајкл Џексон и дека ги венчал Мартин Лутер Кинг Џуниор, пренесува „Њојорк пост“.

Истиот извор ја цитира Кетлин, која вели: иако немаме односи, ние сме среќни, особено Мајкл, кој преку моето тело може да танцува, да пее и да јаде.

„Мајкл е со мене цело време, ме следи секаде. Тој многу сака да јаде колачиња, и пцуе многу повеќе отколку што очекував како негова поранешна обожавателка. Често посочува недостатоци или грешки. Верувам дека тоа го наследил од неговиот татко, затоа се обидувам да го толерирам, затоа што го сакам и затоа што самата не сум совршена.“

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...