21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСтојанче: Се уморив бореќи се за правда, но правдата никако да дојде...

Стојанче: Се уморив бореќи се за правда, но правдата никако да дојде !!!

Денес на социјалната мрежа фејзбук директорот на Цук Стојанче Ангелов повторно сподели објава од 2016 година кога учествуваше во мировната мисија во Ирак.

До кога вака? Се уморив борејки се за правда но правдата никако да дојде. А некој ќе рече, па ти не се бориш за правда, ти се бориш за туѓи интереси, во туѓа униформа, во туѓа земја. Ќе рече и ќе погреши. Бидејки, единствена причина поради која јас сум овде во Ирак е да не ја изневерам правдата. И верувам. Сеуште верувам. Верувам дека правдата ќе стигне. Наскоро. Ќе ја донесеме сите ние. Заедно.

Дилемата останува нејасна што сака да каже Стојанче и каква порака сака да ни испрати со истата фотографија, но после 5 години?!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...