22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаШто одговорија граѓаните на: Која песна би ја порачале за поздрав за...

Што одговорија граѓаните на: Која песна би ја порачале за поздрав за премиерот ❓

Профилот @Тримчески на Твитер поставува прашање со која песна би му посакале убав ден на премиерот Заев преку радио.

Одговорите од кои во лудото македонско правосудство дел можат да бидат квалификувани како закана за убиство покажуваат прилично негативни чувства на твитерџиите за номинално првиот човек на владата.

Меѓу понудените одговори има и креативни но и трагични одговори меѓу кои најдуховити се:

 


булевар.мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...