21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваГрозно: Пејачката Теодора Џехверовиќ повика мало девојче на сцена за да ''ТВЕРКА''...

Грозно: Пејачката Теодора Џехверовиќ повика мало девојче на сцена за да ”ТВЕРКА” со нејзе, на песната „Треси, треси“

На сите им е јасно дека хитовите како „Треси, треси“ се „вовлекоа“ во сите генерации, дури и кај најмладите деца. Пејачката Теодора Џехверовиќ, чии песни се доста популарни и во Македонија, предизвика скандал откако на бината изведе младо девојче кое играше во стилот на Теодора, што беше невкусно поради нејзината возраст, пишуваат повеќе српски медиуми.

Според нив, звучи одвратно да се слуша како детето пее некои од модерните хитови, а уште поодвратно е изведбата на придружната кореографија. Теодора Џехверовиќ на сцена донесе девојче која очигледно е запознаена со „работата“ на Теодора.

И додека одекнува силно „дојди со мене во ноќта“ проследено со „треси, треси“, девојчето и Теодора исто така изведуваат кореографија.

Видеото брзо заврши на социјалните мрежи, а некои о го оправдуваат девојчето затоа што тоа било приватна прослава.

– А зошто го слуша ова, затоа што слуша и други песни каде криминалот и развратот се главните стихови, ја правдаат некои твитерџии.

Сепак, повеќето се згрозени од сцената, па многумина велат дека родителите на девојчето, како и пејачката, потфрлиле.

– Се разбира, родителите потфрлиле тука, но и Теодора како изведувач исто така има одговорност, и не треба ова да го прави, велат тие.

Погледнете ја снимката и оценете сами:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...