22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаТешка сообраќajна нecpеќа во Горно Лисиче во која учествувало амбyлaнтно возило!

Тешка сообраќajна нecpеќа во Горно Лисиче во која учествувало амбyлaнтно возило!

Teшка сообраќајна несреќа пред малку се случи во скопската населба Горно Лисиче.

Инфомакс дознава дека во сообраќајката учествувал автомобил марка „Пунто“ и амбулантно возило на Никоб.

Повредени се 4 лица, а за среќа нема загинати.
Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...