24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаШто се случи со жената која исчезна во пожарот во Старо Нагоричане?

Што се случи со жената која исчезна во пожарот во Старо Нагоричане?

Сè уште е мистерија што се случи со исчезнатата жена од селото Челопек, за која се мислеше дека настрада во пожарот што на 4 август го зафати атарот на општината Старо Нагоричане, но по згаснувањето на пожарот, нејзиното тело не беше пронајдено, објавува Слободен печат.

Стојанка Стошиќ (60), родум од Србија, била во куќата на Борис Димковски во Челопек, со кого живеела во вонбрачна заедница, кога пожарот што беснееше во близина на селото, ја зафатил неговата и уште две соседни куќи. Димковски и други соседи рекоа дека ја виделе Стојанка како влегува во куќата пред таа да биде зафатена од огнот, а потоа куќата се урнала. Но, по пожарот багери го расчистувале теренот на пеплосаната куќа, како и околината, но не било пронајдено телото или остатоци од жената.

– Полицијата сè уште ја води жената како исчезната и го испитува случајот. По неа се трагало и во околината на селото, особено во опожарениот шумски дел, но безуспешно. Истрагата открила дека Стојанка, откако видела дека е во опасност, двапати ѝ телефонирала на својата сестра во Србија и ѝ кажала дека куќата ѝ гори. пишува Слободен печат.

Еден ден по пожарот во Челопек пристигнале роднини на Стојанка од Србија. Тие ги прашувале селаните и полицијата каде им е роднината, но уште никој не може конкретно да им одговори. Соседите велат дека Борис и Стојанка живееле заедно мирно и скромно повеќе од шест години.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...