20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаОд ВМРО ДПMНЕ признаа: Ние не сме антивакцери !!!

Од ВМРО ДПMНЕ признаа: Ние не сме антивакцери !!!

ВМРО-ДПМНЕ не ги организираше протестите, ниту подржува бунтови против вакцинацијата, вели Игор Николов од Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ. Во интервју за Радио Слободна Европа, тој вели дека власта не презела навремени мерки за да се спречи растот на заразени последниве недели.

-За жал, и за овој четврт бран чувството и кај мене и кај колегите е дека не гледаме јасно кој е планот. Општото чувство е дека повторно влегуваме во нешто, можеби повеќе спремни од претходно, но не задоволително, заради тоа што чувството на неорганизираност и недобар план и понатаму постои – вели Николов.

Според него, требало да се воспостави контрола на границите и да се ограничат собири во затворен простор.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...