Фрлен солзавец на концерот на Горан Бреговиќ, полицијата успеа да го фати сторителот. (Видео)

Познатиот музичар Горан Бреговиќ вечерва настапи на фестивалот на пивото во Корча во Албанија, кога се случи инцидент што предизвика голема конфузија, пренесуваат албанските медиуми.

Имено, на настапот на Горан беше фрлен солзавец, па многумина одлучија да го напуштат фестивалот.

Децата и постарите се упатија директно кон излезот, додека на едно лице му беше укажана лекарска помош и заврши во Итната помош, пренесува faktor.al.Откако ситуацијата се смири, концертот продолжи, а по оваа информација, српските медиуми контактирале со тимот на Бреговиќ, кој се уште не коментира што се случило.

Според „КоССев“, полицијата фатила млад човек осомничен дека фрлал солзавец.

Најавата дека Горан Бреговиќ ќе настапи во музичкиот дел на фестивалот во Корча предизвика бура од негативни коментари и обвинувања во косовските медиуми, за кои медиумите претходно пишуваа.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here