20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаГо стигнавме дното: Се претставува како докторка, за да им докажела...

Го стигнавме дното: Се претставува како докторка, за да им докажела дека нема вирус, пие од туѓо шише !!!!

Вирусот  не постои, еве јас пијам од шише, не знам чиво е. Нема ковид, јас сум лекар…“ изјави на вчерашниот граѓански протест против новите владини мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, жена која се претстави како докторка.

-Додека лекарите деноноќно се борат против вирусот и спасуваат животи, антиваксерка на протест се претставува како лекар: „Вирус не постои… Еве јас пијам од шише, не знам чиво е… Нема ковид, јас сум лекар…“

Видеото може да го погледнете:Тука

https://www.facebook.com/718010678363674/posts/1994196007411795/

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...