29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабаваПопуларниот пејач Милан Станковиќ се откажа од пеењето, ќе оди во манастир...

Популарниот пејач Милан Станковиќ се откажа од пеењето, ќе оди во манастир – да биде калуѓер

Се сеќавате на русокосото момче Милан Станковиќ кој беше доста популарен, а пееше дури и на Евросонг.

Но, тој помина низ сериозна психоллошка криза и себенаоѓање па реши да се сврти кон верата. Тој замина во Црна Гора и стана искушеник во манастирот Подмаине крај Будва.

Калуѓерите велат дека Милан тука го пронашол својот мир но оти не веруваат дека ќе издржи и оти сега само се преиспитува себеси.

Милан е премногу врзан со шоубизнисот и пеењето и сите се надеваат дека тој ќе се врати на сцената каде што му е местото. Поранешната девојка Рада Манојловиќ го моли тоа да не го прави.

Пишува:Lifestyle

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...