20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев за ВМРО-ДПМНЕ: „Мрш бе таму копуци“

Апасиев за ВМРО-ДПМНЕ: „Мрш бе таму копуци“

Се заострува реториката меѓу Левица и ВМРО-ДПМНЕ. Откако Левица ја одби најголемата опозициска партија за настап на локалните избори деновиве се зголемува интензитетот на конфротирање меѓу нив. Денеска лидерот на Левица Димитар Апасиев им рече копуци и напиша.
„Настраниот однос помеѓу ДПМНЕ и ЛЕВИЦА најарно го опиша пратеникот Крмов. Ми вика, брат, се осеќам како во некоја мазохистичка веза со овие, каде ние како некоја домаќинка го јадеме ќотекот, ама за доброто на фамилијата (државата) не го пријавуеме мажот у полиција!? Значи, ставот на ДПМНЕ vis-à-vis Левица е следниов:
„Ние кога ве плукаме е за доброто на НАЦИЈАТА. Вие кога се браните – не!

Ние кога ве местиме во закони е, исто така, за доброто на нацијата. Вие кога се буните – не!“

p.s. Мрш бре таму, копуци, вели Апасиев.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО