Николоски: Заев и СДСМ се свесни дека ги чека пораз на изборите, затоа и сакаат одложување

Не очекувам одложување на изборите, единствен кој ја форсира оваа тема е Зоран Заев и СДСМ затоа што се свесни дека ќе им се случи пораз, и изборите не треба да бидат одложени вклучително и заради епидемиолошката слика која е во Македонија, затоа што се покажа дека во еден период од година и пол власта не успева да се справи со корона пандемијата, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here