16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Ристо Донев-интернационален мајстор во дописен шах: Но државата не сака да му...

Ристо Донев-интернационален мајстор во дописен шах: Но државата не сака да му даде спортска пензија веќе 12 години…

Translate (Eng):[gtranslate]

Ристо Донев (59) ја носи титулата на интернационален мајстор во дописен шах, а веќе 12 години го води најтешкиот натпревар со државните институции. И по две судски одлуки, Ристо не може да го оствари правото на спортска пензија.

ВидиВака