17.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаРисто Донев-интернационален мајстор во дописен шах: Но државата не сака да му...

Ристо Донев-интернационален мајстор во дописен шах: Но државата не сака да му даде спортска пензија веќе 12 години…

Ристо Донев (59) ја носи титулата на интернационален мајстор во дописен шах, а веќе 12 години го води најтешкиот натпревар со државните институции. И по две судски одлуки, Ристо не може да го оствари правото на спортска пензија.

ВидиВака

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...