6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаСветВучиќ за прв пат проговори за неговото мртво дете: Беше девојче, требаше...

Вучиќ за прв пат проговори за неговото мртво дете: Беше девојче, требаше да ја крстиме Нева

Српскиот предсетател Александар Вучиќ, во вчерашното интервју на телевизијата Хепи за прв пат изнесе детали за неговото мртво дете.

Водителот на емисијата, Миломир Мариќ, го праша Вучиќ дали е погоден од извештаите на медиумите дека ја тепал сопругата и дека неговата сопруга родила мртво дете? Тогаш Вучиќ раскажа детали што точно се случило:

Бременоста беше во ред се до осмиот месец, а потоа потоа рекоа дека детето повеќе не дише. Решиле да ја спасат мајката, а детето било мртво. Тоа дете требаше да биде девојче, нејзиното име требаше да биде Нева. Ја држев мртва во раце. Беше сина околу главата, најверојатно задушена од папочната врвца, рече тој и додаде:

На Тамара ( неговата втора сопруга н.з. ) и беше далеку потешко отколку на мене. Но, што ќе правиш, медиумите пишуваа лаги, дека ја тепав жена ми, дека абортирала. Се обидуваат ме криминализираат, тоа навистина не им оди, да ме дехуманизаат, тие се упорни во тоа. Еве ја сега последната теза дека човек што не оди на одмор не е маж, а јас во тоа не можам да поверувам, рече Вучиќ.

Извор Во Центар

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...