19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветПочина српскиот глумец Милан Лане Гутовиќ

Почина српскиот глумец Милан Лане Гутовиќ

РЕГИОНПочина актерот Милан ГутовиќОбјавено пред 4 часа – 25 август, 2021Од Макфакс

На 75 години почина српскиот актер Милан Лане Гутовиќ, познат како Шојиќ, по улогата во филмот „Тесна кожа“. Информацијата за медиумите ја потврди неговиот син.

Според информациите, актерот почина во Военомедицинската академија во Белград.

РЕГИОНПочина актерот Милан ГутовиќОбјавено пред 4 часа – 25 август, 2021Од Макфакс

На 75 години почина српскиот актер Милан Лане Гутовиќ, познат како Шојиќ, по улогата во филмот „Тесна кожа“. Информацијата за медиумите ја потврди неговиот син.

Според информациите, актерот почина во Военомедицинската академија во Белград.

Гутовиќ пред две недели беше примен во болницата, каде беше на интензивна нега, а подоцна приклучен и на кислородна поддршка. Сите тестови
покажуваа дека актерот е негативен, но имал промени на белите дробови па докторите претпоставуваат дека се последица на претходно прележан ковид.

Српскиот актер ќе биде погребан в сабота.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...