27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПред да почине Ристе Гиовски најголемот другар на кучињата, упати важна порака...

Пред да почине Ристе Гиовски најголемот другар на кучињата, упати важна порака до сите АНТИВАКСЕРИ, и другите што не веруваат во вирусот.

Ристе Гиовски (54), големиот пријател на кучињата, сопственик на пансионот ,,Гиовски тим” каде згрижуваше голем број на бездомни кучиња, и еден од најпознатите дресери во земјава, ја изгуби битката со корона вирусот. Тој починал од последици на вирусот, но извесен период се бореше и со рак на желудник, за кој пред две години раскажа дека го победил.

Велешанецот, кој беше дресер на шарпланинката Стела, главниот лик во истоимениот наградуван игран филм за деца, пред девет дена објави дека се инфицирал со Ковид-19 и е хоспитализиран во ковид одделот во велешката болница.
Тогаш им порача на сите кои не веруваат во вирусот и кои упорно тврдат дека се работи за измислена пандемија, да повелат во болницата и да видат со што се соочуваат пациентите, но и медицинскиот персонал кој се грижи за нив.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...