Апасиев со Перо Камиказа: Конечно се разбравме, одиме на победа !!!

Петар Георгиевски – Камиказа, познатиот басист на групата „Меморија“, кој претходно најави дека размислува да се кандидира за градоначалник на Град Скопје, доби поддршка од Левица.

„Конечно, се разбравме. ОДИМЕ!“, напиша на Фејсбук, лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

Неговата објава е дополнета со зборовите „Црвено Скопје, црвени знамиња“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here