30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаЗабаваСе ожени најоткачениот водител во Македонија..

Се ожени најоткачениот водител во Македонија..

Водителот Марко Новески, најзапаметен по емисијата „Дај побрзај“, вчера се запиша во книгата на венчаните. Во бело-жолта комбинација, тој со својата сакана Цена Плавеска, си ветија љубов до крајот на животот во кругот на најблиските.

Се оженииииив. Те сакам Цена и едвај чекам да видам како ќе се одвива нашата приказна. Голема благодарност до кумот Дамјан за безрезервниот ангажман околу целата работа и секако до старосватицата Сашка за стручната логистика околу овој чин, напиша тој на Инстаграм споделувајќи фотографии од церемонијата.

https://www.instagram.com/p/CTAOMcCob4o/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...