19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЕбаго и Прилепчани го имаат Јоцо Манго?! (Видео)

Ебаго и Прилепчани го имаат Јоцо Манго?! (Видео)

Некому смешно, но тешко на пожapникapите кои во 21 век треба да се справуваат со олку стари возила и секојдневно пожртвувано да одговараат на повиците за помош и да интервенираат на пожари.

Не е само Гевгелија и во Прилеп има од популарните “фапови” кои се стари по 40-50, а можеби и повеќе години.

Овој камион секојдневно го гледаат прилепчани низ улиците и се прашуваат, зошто има пари за секакви непродуктивни трошења, а нема за нови противпожарни возила…

Извор: Маркукуле

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...