20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев: Другари Ресет ни треба, пациентите почнаа да ни бегаат од болници...

Апасиев: Другари Ресет ни треба, пациентите почнаа да ни бегаат од болници а лекарите од државата..

И после, пациентите бегале од болници!? Стварнооо. Не да бегаат, усвет им се фаќа на луѓето више – и не само на пациентите, туку и на лекарите, напиша лидерот на Левица на Фејсбук.

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, направи споредба на начинот на вработување лекар во земјите во ЕУ и начинот на вработување на лекар во Македонија. Тој вели дека лекарите во земјава мора да исполнат неколку партиски услови за да го облечат белиот мантил.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО