18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаИзгубен лабрадор во Ново Лисиче - 500 евра награда за тој што...

Изгубен лабрадор во Ново Лисиче – 500 евра награда за тој што ќе го пронајде

Скопјанецот Дејан Атанасов моли за помош да го пронајде својот миленик. Тој нуди парична награда од 500 евра на тој што ќе го пронајде кучето кое се вика Паз.

Во Ново Лисиче изгубен е 15 годишен кремат лабрадор – објави на социјалните мрежи неговиот сопственик Атанасов.

Изгубен е 15 годишен кремаст лабрадор во Ново Лисиче кој се повикува на името Паз, објави на социјалните мрежи неговиот сопственик Дејан Атнаасов, кој моли за помош да се пронајде кучето и за тоа нуди и парична награда.

– Можеби е залутан надвор од коцката на Ново Лисиле, не знае да внимава на коли. Жолт лабрадоr, 15 години стар, кремаст. Слаб, се осеќа дека е стар, изгубен на територија на Ново Лисиче, Аеродром, Лисиче. Кој ќе ми го донесе 500 евра во кеш, загарантирани 500 евра во кеш, 30 илјади денари или „розевка“, вели Дејан низ солзи во снименото видео.
Доколку имате информација поврзана со изгубеното куче може да се јавите на телефонскиот број 077 578 573.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...