9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаБремена Авганистанка со Брза помош префрлени во Комлекс клиники „Мајка Тереза“

Бремена Авганистанка со Брза помош префрлени во Комлекс клиники „Мајка Тереза“

Авганистанка во поодмината бременост која вечерва пристигна во Македонија, беше итно префрлена на Клиниката за гинекологија и акушерство ко Комплекс клиники Мајка Тереза во Скопје“, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Со возило на Брза помош беше пренесено уште едно лице, за чија состојба нема информации.

Како што изјави тој, вечерва пристигнаа 149 од вкупно 750 кои треба етапно да пристигнуваат, во зависност од условите.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...