20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Нико Беќаровски: Парите за изборни реклами, пренаменете ги за брзи тестови...

Д-р Нико Беќаровски: Парите за изборни реклами, пренаменете ги за брзи тестови во училиштата.

Д-р Нико Беќаровски со објава на својот Фејсбук профил им се обрати на кандидатите за градоначалници на претстојните локални избори и им предложи парите наменети за изборни кампањи да ги пренаменат за брзи тестови за ковид-19 во училиштата.

– Почитувани кандидати за градоначалник на Скопје, зависни, смешно независни, зелени, камикази, парите за билборди, реклами по телевизии, пенкалца, запалки, пренаменете ги за брзи тестови за ковид-19 во скопските училишта. Само така може да ме предомислите на 17 октомври да не „правам ајвар“, напиша д-р Беќаровски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...