30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаМитко Јанчев кандидат за градоначалник од ВМРО !!!

Митко Јанчев кандидат за градоначалник од ВМРО !!!

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ги претставува кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

Станува збор за 10 општини, и тоа:

МакедонијаПолитикаСлајдер
ВМРО-ДПМНЕ потврди: Митко Јанчев кандидат за градоначалник на Кавадрци
30/08/2021 12:06
Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ги претставува кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

Станува збор за 10 општини, и тоа:

Јован Тозиовски – Ресен

Билјана Проеска – Крушево

Николчо Стојменовски – Делчево

Борче Спасовски – Ранковце

Ѓорѓе Божинов – Ново Село

Славе Андонов – Василево

Саше Силјановски – Дебрца

Митко Јанчев – Кавадарци

Борчо Коцев – Зрновци

Тодорчо Николовски – Кратово

ВМРО-ДПМНЕ застана зад независната кандидатура на Даниела Арсовска за градоначалник на Град Скопје, која до партијата доставила и програма за работа, а според Мицкоски, Арсовска ќе ги обедини сите, бидејќи е натпартски човек, докажана личност.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...