24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСДСМ ги објави кандидатите за градоначалници за Куманово, Центар, Битола, и општина...

СДСМ ги објави кандидатите за градоначалници за Куманово, Центар, Битола, и општина Дебрца !!

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски денеска на прес конференција изјави дека ја заокружуваат кадровската понуда за локалните избори.

Во Куманово одат на избори со Оливер Илиевски , во Центар со Горан Герасимовски, во Ѓорче Петров кандидат ќе биде досегашниот градоначалник Александар Наумовски. Христо Кондевски е кандидат за градоначалник на СДСМ за Битола. Во Шуто Оризари кандидат ќе биде Асан Ферат, во Кривогаштани е Никола Мисовски, во Струга партијата ќе трча со Димче Шипинкаровски, во Гевгелија кандидат ќе биде актуелниот градоначалник Сашко Поцков, во Дебарца со Игор Крцковски.
Во Струмица кандидат за градоначалник ќе биде Костадин Костадинов. Во Македонска Каменица за нов мандат ќе се бори Соња Стаменкова.

За Чучер Сандево кандидат е Сашко Комненовиќ, дипломиран криминалист, за Македонски Брод е Живко Силјановски, за Долнени е Аднан Џаферовски, за Врапчиште кандидат е Џазми Мамути, сопственик на приватна фирма, за Радовиш е Коле Черапчиев, актуелен пратеник, за Крива Паланка кандидат е Сашко Митовски, млад докажан успешен стопанственик и економист.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...