11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабава„Инcтaгpaм“ пaднa, инфлyeнcepитe вo пaникa!!

„Инcтaгpaм“ пaднa, инфлyeнcepитe вo пaникa!!

Илјадници корисници на Инстаграм, вклучително и во Македонија, моментално имаат проблеми со оваа популарна апликација.

Корисници на Твитер објавија дека оваа апликација не работи правилно. Забележано е дека апликацијата се урнала или не вчитала никакви објави.

Некои корисници, исто така, имаат проблеми со испраќање инстант пораки.

Челниците на оваа компанија допрва треба да дадат изјава за истото.

Многу корисници добиваат и порака од апликација која гласи: „Жал ни е, но нешто не е во ред. Ве молиме обидете се повторно“.

Во моментов не е јасно што точно е проблемот со Инстаграм. Компанијата се уште нема соопштение за проблемите и не ги потврдила деталите.

Корисниците пријавуваат грешки од 10:35 часот, а проблемот се уште не е решен.
Инфомакс

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...