19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЧетворица починати од корона вирус во Тетово

Четворица починати од корона вирус во Тетово

Пандемијата коси во Тетово. Корона вирусот зема уште четири жртви на возраст на 63, 68, 73 и 74 години починаа како последица од коронавирус во изминатите 24 часа. Во моментов во тетовската болница вкупно хоспитализирани се 106 пациенти, од кои 104 се на кислородна поддршка.

Бројот на прегледи во амбулантскиот дел изнесувал 149. Според евиденцијата на Институтот за јавно здравје, заклучно со 2. септември во тетовскиот регион во текот на пандемијата 441 лице починало од ковид-19.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...