30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаКичеец еден од учесниците во сообраќајката на Стража?!

Кичеец еден од учесниците во сообраќајката на Стража?!

Осудениот на 3 години затвор во случајот “Рекет”, Зоран Милески-Кичеец е еден од учесниците во сообраќајната несреќа која попладнево се случи кај Стража, дознава неофицијално Телма, а во која има еден загинат и седуммина повредени,

Кичеец во моментов треба да е на доиздржување на затворската казна, но, според изворите на Телма, бил пуштен на слободен викенд. Има одлежано дури и повеќе од половина од казната, со што може да користи ваква погодност, доколку затворската управа тоа го дозволи. Беше однесен во притвор на 15 јули 2019 а во 3 годишната затворска казна, му се смета и тој период.

Милески е единствениот што призна вина за случајот Рекет, во кој се осудени и Катица Јанева и Боки 13 и со спогодба ја доби најниската затворска казна.

Едно лице загина, а седуммина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладево се случи на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Новоселските гробишта.

Во несреќата учествувале три моторни возила: џип мерцедес, патничко возило БМВ и камионет.

 

Едно лице од камионетот починало на местото на несреќата , седум се пренeсени во гостиварската општа болница за укажување лекарска помош. Јавен обвинител и полицијата вршат увид, а од 15:30 во прекин е сообраќајот во двете насоки и се пренасочува пр

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...